Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Podstawy pielęgnowania trawnika – trawa z rolki czy standardowy?

Trawniki są podstawowym detalem obszarów zielonych, przede wszystkim z przyczyn estetycznych i z powodu jego walorów rekreacyjno-wypoczynkowych. Również niesłychanie istotne jest znaczenie ekologicznobiologiczne trawników. Z przyczyny pomniejszającej się strefy zielonej na świecie trawniki są jedynymi z nielicznych obszarów zielonych, jakie w miastach oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń.

Prócz tego mają one atrybuty darniotwórcze i na domiar tego spełnia funkcje zabezpieczające dla gleb wystawionych na niszczenie przez wodę czy powietrzne. Dobrze założony i pielęgnowany trawnik powinien znamionować się zwartą, wyrównaną darnią. Powinien też być wytrzymały na deptanie – więcej na zakładanie trawników warszawa. A w przypadku zdeptania lub też koszenia ma obowiązek równomiernie i powodu odrastać.

Powinien też cechować się solidnością i odpornością trawy na różne choroby. Żeby trawnik był właściwie zielony oraz miał powyższe cechy wypada wybrać właściwą mieszankę trawnikową, przygotować przyzwoicie teren pod uprawę z uwzględnieniem z witaminizowania gleby. Ważnym szczegółem jest też trafny wybór trawy.

Na krajowym rynku znajduje się dużo mieszanek traw krajowych i zagranicznych, jednak nie każda się nadaje do posiadana. Często spotyka się mieszani zawierające odmiany traw pastewnych, bądź dużą ilość chwastów o czym wolno się przekonać dopiero po wyrośnięciu trawnika. Każdy gatunek trawy, a nawet każda forma ma absolutnie innego, specyficzne wymagania glebowe oraz klimatyczne. Ponadto każdy z rodzajów traw inaczej reaguje na sposoby ich używania.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz