Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Co to są suplementy i peptydy?

Czym są odżywki? Są to ponadprogramowe substancje obejmujące mikro oraz makroelementy, witaminy – w postaci tabletek, kapsułek, płynów, rozpuszczalnych proszków, które zażywane w stosownej, określonej ilości uzupełniają braki w naszym organizmie, utrzymując go w porządnej kondycji. Kto powinien wzbogacić swoją dietę o suplementy? Z pewnością – osoby będące w okresie rekonwalescencji, jakie po dłuższej chorobie mają zaburzoną ilość mikroelementów. Spowodowane jest to również przyjmowaniem przeróżnych lekarstw oraz stosowaniem przeróżnych terapii.

Osoby, które stosują diety odchudzające – każda dieta odchudzająca eliminuje z posiłków miarodajne składniki pokarmowe, a tym samym zawarte w nich mikroelementy. Trzeba je wobec tego uzupełnić suplementami. Atrakcyjną opcja są też ostatnio peptydy – znacznie więcej na SARM. Sportowcy również są w grupie zażywających pomocnicze substancje.

Ewidentnie, nie ma mowy o tych dopingujących, niemniej jednak jedynie tych uzupełniające naturalne braki mikroelementów spowodowane intensywnymi treningami. Wszyscy, którzy uczęszczają na siłownie – również powinni zażywać suplementy. Najczęściej zażywanymi 'codziennymi’ suplementami są wapń, potas, magnez, fosfor, sód – czyli makroelementy, oraz żelazo, cynk, miedź, mangan, jod, fluor – innymi słowy mikroelementy. Do normalnego funkcjonowania organizmu człowiek pożąda 46 mikro i makroelementów, z jakich 30 jest niezbędnych do życia.

Najatrakcyjniejsze są preparaty zawierające wszelkie powyższe elementy w odpowiednich proporcjach. Wolno je zakupić w każdej aptece, chociaż nie są one lekarstwami. Jeżeli jednak nasze posiłki składają się z produktów wszystkich grup pokarmów, nie powinniśmy suplementów zażywać. Dla sportsmenów, jakich wysiłek pochłania wiele energii, odżywki wyglądają nieco inaczej. Preparaty akcesoryjne to pomiędzy innymi – suplementy białkowe oraz węglowodanowe, kreatyna, aminokwasy, glutamina i substancje regenerujące stawy. Do tego jeszcze dochodzą mikro oraz makroelementy i witaminy. Suplementy są w związku z tym potrzebne do zażywania w wielu sytuacjach, jednak decyzja o ich niezbędnej ilości ma być podjęta przez doktora.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

One thought on “Co to są suplementy i peptydy?

  1. +Reklama+
    Klienci zainteresowani zakupem sprzętu do domowej siłowni przez internet mogą skorzystać z usług sklepów oferujących profesjonalne doradztwo, które pomaga w wyborze odpowiednich urządzeń zgodnie z indywidualnymi celami treningowymi. Zbuduj siłownia domowa u siebie, zacznij ćwiczyć w domu.

Dodaj komentarz