Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak w nowoczesnym ogrodnictwie wykorzystywane są folie

Uprawa warzyw i kwiatów w naszej strefie klimatycznej wymaga zastosowania odpowiednich warunków, w szczególności na wiosnę. Niższe temperatury wpływają bowiem niekorzystnie na tempo rozwoju, z takich też powodów ogrodnicza branża stosuje powszechnie rozmaite tunele z foliami na zewnątrz. Całkiem niedawno jeszcze zainteresowaniem się cieszyły szklarnie, jednak tworzywa sztuczne są znacznie tańsze niż szklane szyby, a dają podobny zakres funkcjonalności. Obecnie na rynku istnieje dużo modeli tego typu folii, dlatego raczej nie będzie problemu ze znalezieniem najlepszej. Różnią się dużą ilością parametrów technicznych, z jakich najważniejsza będzie wytrzymałość.

W zależności od tego jak długo będzie się chciało używać tego typuj folii, to pasuje zakupić dobrze dobrany produkt. Folie ERG Bieruń przeznaczone na kilka lat są bardziej grube, często mają też dodatkowe wzmocnienia jakie zwiększają ogólną trwałość i wytrzymałość. W ostatnich czasach coraz większą popularnością też się cieszą folie wielowarstwowe. Są one znacznie solidniejsze niż tradycyjne, lecz posiadać mogą nieco gorsze parametry świetlne.

Przy wyborze folii jest to następna rzecz, jaka jest dokładnie do sprawdzenia. Żeby zagwarantować roślinom optymalne warunki rozwoju jest zalecane, aby przepuszczalność światła była na poziomie co najmniej dziewięćdziesiąt procent, wtedy się zapewni roślinom optymalne warunki na rozwój. W niejednym przypadku może też w tym pomóc perforacja, dzięki większej cyrkulacji powietrza chroni ona przed rozwojem grzybów.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz