Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie rozwiązania mają osoby niepełnosprawne w kierowaniu samochodami

Niepełnosprawne osoby spotykają się z wieloma różnymi ograniczeniami. Takie ograniczenia dotyczą chociażby życia codziennego, i związanych z tym utrudnień. Jedno z poważniejszych ograniczeń to temat komunikacji i przemieszczania się. Ciągłe angażowanie do tego drugiej osoby to spory kłopot, a jak pokazuje praktyka na naszym rynku jest sporo różnych rozwiązań, jakie w tym pomagają. Jednym z popularniejszych jest sprzęt do kierowania autami, za pomocą którego można bezpiecznie i wygodnie jeździć. Jednym z popularniejszych wytwórców tego typu sprzętu jest niemiecka firma Veigel, jakie produkty są z powodzeniem używane w wielu krajach. Przy osobach, które z różnego powodu nie mogą operować nogami, świetnym pomysłem będzie chociażby ręczny gaz-hamulec. Mechanizm ten, często znany też jako RGH, zamontowany może być w wielu markach.

Umożliwia on sterowanie gazem i hamulcem wyłącznie przy pomocy jednej ręki, przy wykorzystaniu specjalnej dźwigni albo pokrętła. Producent tu daje parę różnych opcji, przez co będzie można dopasować odpowiedni rodzaj mechanizmu dla każdego z kierowców. Podczas projektowania bardzo dużo uwagi skupiono na sprawach bezpieczeństwa. Dzięki bardzo wysokiej niezawodności i precyzji kierujące autem osoby dadzą sobie radę nawet w przypadku pojawienia się różnych nieprzewidzianych drogowych sytuacji. Poza tym sam mechanizm jest wykonany w taki sposób, że nie ma żadnych ostrych elementów, które mogłyby spowodować jakie obrażenia przy ewentualnym wypadku.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz