Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Króćce pomiarowe – do czego się je stosuje

Instalacje gazowe i hydrauliczne wymagają ciągłego monitorowania, czy coś się z nimi nie dzieje. W szczególności jest to ważne w przemysłowych zastosowaniach, w jakich nawet drobna awaria doprowadzić może do czegoś poważnego. Z tego też powodu bardzo duże znaczenie mają w przypadku takich układów pomiary podstawowych wartości, co pozwala wyłapać awarie i nieszczelności. Do takich pomiarów są stosowane rozmaite techniki, mniej i bardziej skomplikowane.

Jedna z popularniejszych to króćce pomiarowe, które z jednej strony są tanie i proste w montażu, a pozwalają z drugiej na precyzyjne zmierzenie temperatury czy ciśnienia cieczy w rurach. Takie elementy dostępne są w wielu rozmaitych rodzajach i wersjach, dzięki czemu raczej nie będzie kłopotu z wybraniem pasującego. Jeśli pojawi się taka potrzeba, to króćce producent może też wykonać model o odpowiednich parametrach, należy mu tylko przesłać specyfikację i ustalonym okresie czasu dostać zamówione elementy.

Każdy montowany w instalacji króciec pomiarowy jest zrobiony z odpowiednio dobranych materiałów, także ze względu na rodzaj cieczy, która jest mierzona. Musi on też być odpowiednio odporny na czynniki atmosferyczne, oraz zapewnić odpowiednią mechaniczną wytrzymałość. W pewnych przypadkach wykorzystuje się stal nierdzewną, ale też i specjalistyczne odmiany stali mające dużą odporność na kwasy. Średnice takich króćców są zestandaryzowane, przez co typowe ich modele wykorzystać można w różnych typach instalacji.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz