Prokreacja wspomagana medycznie

Centrum Sterylności i Prokreacji Wspomaganej Medycznie (ESPA) Szpitala Melloni oferuje pełną ścieżkę diagnostyczną do oceny pary i wynikającego z niej ustalenia określonego postępowania terapeutycznego, korzystając z poradni Endokrynologii Ginekologicznej, Sterylności i Poliaborcji oraz własnego laboratorium dla seminologii i biologii PMA wykonująca spermiogramy, testy kapacytacji nasienia, kriokonserwację gamet męskich (bank nasienia). Proponowane procedury terapeutyczne (techniki PMA) obejmują zarówno drobne techniki „in vivo” (inseminacja domaciczna, inseminacja dootrzewnowa) jak i główne techniki „in vitro”.

Ginekologia: poradnie ginekologiczne prowadzone są przez wysoko wykwalifikowany i hiperspecjalistyczny personel. Istnieją specyficzne ścieżki dla różnych patologii (Centrum Bólu Miednicy i Endometriozy, Poradnia Patologii Endometrium i Histeroskopii, Poradnia Profilaktycznej Ginekologii Onkologicznej, Kolposkopia i Szczepienia HPV, Poradnia Patologii I Trymestru Ciąży, Poradnia USG II stopnia do kompleksowej diagnostyki USG) .

  1. Kwalifikacja Gender Hospital umożliwiła również stworzenie nowych multidyscyplinarnych ścieżek opieki nad kobietą w kluczowych fazach jej życia, takich jak klinika poliabortywności i Ścieżka Menopauzy.
  2. W Oddziale Ginekologicznym znajduje się 13 łóżek, przeznaczonych do rekonwalescencji pooperacyjnej pacjentek operowanych z powodu łagodnej i złośliwej patologii ginekologicznej oraz drobnych operacji w Oddziale Dziennym.
  3. Onkologia: szczególną uwagę przywiązuje się do pacjentek z onkologiczną patologią ginekologiczną (rak jajnika, endometrium, szyjki macicy, sromu), z wysoko wyspecjalizowanym zespołem zarówno w zakresie chirurgii, jak i ambulatoryjnej.

Uroginekologia: dostępna dla kobiet z patologią statyczną miednicy, placówka uroginekologiczna dysponuje wysokospecjalistyczną poradnią do oceny i spersonalizowanego leczenia pacjentów (medycznych, chirurgicznych lub rehabilitacyjnych) Ciąża i narodziny dziecka to wyjątkowy i bardzo ważny moment w życiu kobiety: w tym okresie czeka nas wiele zmian.

Dlatego tak ważne jest dbanie o całe zdrowie, w tym o zdrowie jamy ustnej, przed i podczas ciąży. W Humanitas Medical Care Milano Murat możemy liczyć na ścisłą współpracę pomiędzy Oddziałami Stomatologii i Położnictwa Humanitas Pius X: wesprzemy Cię w najlepszy możliwy sposób w tym bardzo ważnym momencie.

Zdrowie jamy ustnej i ciąża: jak reaguje organizm?

W czasie ciąży wzrost poziomu hormonów może wpływać na reakcję organizmu na płytkę nazębną, prowadząc do rozwoju problemów dziąseł (które objawiają się obrzękiem i krwawieniem), co może prowadzić do zapalenia przyzębia.

W pierwszym trymestrze zalecana jest wizyta kontrolna u stomatologa, który sprawdza stan jamy ustnej i obecność krwawienia dziąseł, bóle zębów, obecność próchnicy w zębach, rozchwianie zębów, obrzęk dziąseł. W przypadku, gdy pacjent wykazuje te objawy, konieczna jest niezwłoczna interwencja. Opóźnienie tych zabiegów może stanowić poważne zagrożenie dla matki, a pośrednio dla płodu.

Co to jest paradontoza?

Przez chorobę przyzębia lub paradontozę rozumiemy zapalenie dziąseł, które w skrajnych przypadkach może prowadzić do utraty zębów.

Związek grawitacji z paradontozą

Kilka badań wykazało korelację między chorobami zębów, takimi jak zapalenie przyzębia, a przedwczesnym porodem lub urodzeniem dziecka ze zmniejszoną masą urodzeniową. W czasie ciąży zapalenie przyzębia jest powiązane ze zmianami hormonalnymi i naczyniowymi: organizm może różnie reagować na obecność bakteryjnej płytki nazębnej.

Bakterie przyzębia mogą przedostać się do krążenia i dotrzeć do łożyska, powodując infekcje, które mogą powodować skurcze mięśni macicy, rozszerzenie szyjki macicy i przedwczesne pęknięcie worka owodniowego.

Jak dbać o zdrowie jamy ustnej w ciąży

Aby utrzymać dobre zdrowie jamy ustnej w domu, ważne jest, aby myć zęby co najmniej dwa razy dziennie szczoteczką z miękkim włosiem i pastą z fluorem.

Poranne mdłości mogą narazić zęby na działanie kwasu żołądkowego i osłabić powierzchnię zębów, zwiększając ryzyko próchnicy i erozji zębów. W takich przypadkach ważne jest, aby przepłukać usta wodą lub płynem do płukania jamy ustnej i umyć zęby po około 30 minutach, aby uniknąć dalszego rozprzestrzeniania się kwasu. O zdrowiu zębów decyduje również prawidłowe odżywianie:

  1. ogranicz spożycie pokarmów zawierających cukry tylko podczas posiłków i unikaj napojów gazowanych
  2. stosuj dietę bogatą w lateks, aby uzyskać odpowiednią ilość wapnia: składnika odżywczego, który pomaga zachować zdrowe i mocne zęby

Zaleca się umówienie wizyty u dentysty i profesjonalnej sesji higieny jamy ustnej, jeśli nie były one wykonywane w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. W przypadku problemów zdrowotnych zębów lub dziąseł zaleca się również wykonanie niezbędnych terapii wskazanych przez stomatologa, jeszcze przed porodem.

Czekamy na Ciebie w Humanitas Medical Care, aby zadbać o swój uśmiech: w każdej dziedzinie stomatologii znajdziesz doświadczonych stomatologów wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt. Ważne informacje dla kobiet w ciąży

Dieta:

  1. Zalecany przyrost wagi waha się od 9 do 13 kg.
  2. Potrawy, takie jak mięso i ryby, należy gotować na grillu, w piekarniku, gotować lub gotować na parze, zwłaszcza jeśli zdajesz sobie sprawę, że znacznie zwiększamy zalecaną wagę.
  3. Spożycie owoców i warzyw powinno być umiarkowanie zwiększone
  4. Pij co najmniej pół litra mleka dziennie lub jego pochodnych, takich jak jogurt czy świeży ser.
  5. Ogranicz spożycie żywności zawierającej nadmierną ilość tłuszczów zwierzęcych, bekonu, masła, kiełbas itp.
  6. Ogranicz spożycie produktów zawierających nadmiar cukru, takich jak ciastka, ciastka, słodycze, zwłaszcza pakowane.

Alkohol, palenie i narkotyki:

Musi unikać napojów alkoholowych i zażywania innych narkotyków, ponieważ są one szkodliwe dla niej, a zwłaszcza dla jej dziecka. W ten sam sposób szkodliwe jest palenie, więc jeśli jesteś palaczem, musisz rzucić palenie. szczegółowy opis

Higiena, odzież i obuwie:

  1. Zadbaj o swoją higienę osobistą. Zaleca się codzienny prysznic, ponieważ w czasie ciąży nasila się potliwość i wypływ z pochwy.
  2. Zadbaj o higienę jamy ustnej. Mycie zębów zaleca się po każdym posiłku. Wskazane jest wykonanie przeglądu stomatologicznego i czyszczenie zębów.
  3. Używaj luźnej, wygodnej odzieży. Używaj wygodnych butów; unikaj zarówno butów na wysokich obcasach, jak i butów na zbyt niskich obcasach.
  4. Pończochy i skarpetki nadmiernie uciskające nogę mogą powodować rozwój żylaków, dlatego należy je wykluczyć.

Stanowisko:

W ciąży może normalnie wykonywać swoją pracę, o ile nie powoduje to nadmiernego zmęczenia fizycznego lub psychicznego, do ósmego miesiąca ciąży. Od tego momentu musi ograniczać wysiłek fizyczny i wskazane jest powstrzymanie się od pracy w ostatnich tygodniach ciąży.

 

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić