Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jaki sposób działa kserokopiarka i do czego możesz ją wykorzystać?

Kserokopiarka jest urządzeniem biurowym, jakie gwarantuje kopiowanie dokumentów czy też innych artykułów graficznych w postaci papierowej. Funkcjonowanie kserokopiarki jest oparte na procesie elektrofotografii, który umożliwia powielanie obrazów na papierze. Proces powielania zaczyna się od pomieszczenia oryginału na szkle skanera kserokopiarki.

Po pewnym czasie, światło lampy skanującej przemieszcza się po oryginalnym dokumencie, odczytując informacje o jego treści i obrazach. Te informacje są w następnej kolejności przekazywane do układu sterowania kserokopiarki, który włącza postępowanie elektrofotografii. W tym momencie, na powierzchni bębna fotoreceptorowego zostaje naładowana elektrycznie warstwa foto-przewodząca, a w następnej kolejności narzucona na nią jest warstwa ładunku elektrostatycznego o diametralnym znaku.

Dzięki temu, w punktach, gdzie światło z lampy skanującej odbiło się od bieli papieru, ładunek elektrostatyczny zostaje zdjęty, natomiast w miejscach, gdzie film czy też tekst występuje, ładunek zostaje nienaruszony – leasing kserokopiarek. Później, na bęben jest nanoszony toner, jaki przylega do punktów naładowanych elektrostatycznie. Tonery są mikroskopijnie drobnymi ciałkami proszku, które są przyciągane do ładunku elektrostatycznego na bębnie. Tonery są na ogół wykorzystywane w formie kartek, ale niektóre kserokopiarki używają szczególnych bębnów tonerowych. Tonery są następny transportowane na papier poprzez przepuszczenie go między bębnem fotoreceptorowym a wałkiem przenoszenia. Proces ten nazywa się przeniesieniem. Na końcu, toner jest zapamiętywany na papierze przez podgrzanie oraz dociskanie go.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz