Zarządzanie pracą zdalną – kierunek, który wyznaczyła pandemia

Sposób pracy uległ całkowitej metamorfozie, odkąd świat zmaga się z epidemią koronawirusa. Nastąpiła błyskawiczna reorganizacja struktur pracowniczych, by podwładni mogli wykonywać swoje obowiązki w sposób zdalny. To z kolei wygenerowało zapotrzebowanie na nowe kierunki studiów. Jednym z nich jest zarządzanie pracą zdalną i hybrydową. Czy warto się na niego zdecydować?

Dla liderów organizacji i menadżerów

Dotychczasowe obowiązki wielu pracowników uległy diametralnej zmianie, kiedy pandemia koronawirusa opanowała świat. Osoby pełniące funkcje menadżerskie musiały przejąć na siebie dodatkowe obowiązki, na które wcześniej nie było konkretnego rozwiązania. Po dwóch latach walki z epidemią wykształcił się solidny zarys zarządzania pracą w formie zdalnej.

Liczne materiały sprawiły, że wykształcił się na uczelniach nowy kierunek. Jest to zarządzanie pracą zdalną i hybrydową studia podyplomowe, dedykowany liderom organizacji, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw oraz menadżerom.

Zalety kierunku

Studia podyplomowe na kierunku zarządzanie pracą zdalną i hybrydową szczegółowo traktują temat przyszłości nowoczesnych firm w Polsce. Jak wiadomo większość z nich nadal funkcjonuje w trybie zdalnym, co znakomicie sprawdza się nie tylko z uwagi na oszczędności. Program studiów dostosowany jest do bieżących wymagań działu Human Resources i obejmuje między innymi takie przedmioty jak: rekrutacja w pracy zdalnej, zarządzanie wynikami, rola kadry menadżerskiej w czasach kryzysu, prawo pracy w pracy zdalnej, technologia w zarządzaniu pracą hybrydową czy wyzwania związane z nową formą pracy.

Zajęcia odbywają się w równie nowoczesnej formie – studenci pojawiają się stacjonarnie na pierwszym i ostatnim zjeździe, pozostały plan zajęć realizowany jest online.

Co można zyskać?

Studia podyplomowe na kierunku zarządzanie pracą zdalną i hybrydową pomogą rozwinąć kluczowe umiejętności menadżerskie w środowisku hybrydowym. Słuchacze dowiedzą się, jak zachować równowagę między życiem zawodowym a osobistym, kiedy praca odbywa się głównie z domu.

Słuchacze zgłębią również tajniki prawa pracy w świetle pracy hybrydowej, poznają złożoność strategii pełnienia zawodowych obowiązków w tej formie i dowiedzą się, w jaki sposób pracodawca może zapewnić swojemu personelowi optymalne i bezpieczne warunki do pracy w domu.

Praktyczny charakter studiów

Studia podyplomowe to rok intensywnej nauki, gdzie nie ma miejsca na rozwlekłą teorię i przyswajanie zbędnych materiałów. Zarządzanie pracą zdalną i hybrydową to kierunek, na którym kształcenie odbywa się pod okiem praktykujących wykładowców. Dzielą się oni sprawdzoną wiedzą, przedstawiając konkretne rozwiązania.

Projekt zaliczeniowy również polega na wykonaniu zadania w praktyczny sposób. Słuchacze są zobowiązani wdrożyć w swojej firmie pełen proces organizacji pracy zdalnej i hybrydowej na podstawie zdobytej wiedzy. W trakcie nauczania uczelnia oferuje także wizyty studyjne w miejscach, gdzie dawno zastosowano rozwiązania hybrydowe, pozwalające na sprawną i niezakłóconą pracę w nowoczesnej formie.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić