Zwrot podatków za pracę zza granicy – jak dostać?

Polacy to właśnie dzięki przystąpieniu do Unii Europejskiej są w stanie aktualnie podejmować swobodnie zatrudnienie w większości krajów członkowskich. Migracja Polaków przybrała odmianę migracji zarobkowej. Duże bezrobocie w Polsce oraz znaczna różnica w warunkach życia oraz skali dochodów na tle innych krajów Unii Europejskiej przyczynia się w dużym stopniu do podejmowania decyzji o wyjeździe w celu podjęcia pracy.

Kraje wysokorozwinięte nieraz przyciągają specjalistów z krajów o niższym poziomie rozwoju. Oferują im atrakcyjne warunki zatrudnienia oraz także rozliczenia podatku holandia. Z możliwości wyjazdów zagranicznych nadzwyczaj niejednokrotnie korzystają studenci oraz pracobiorcy naukowi. Przede wszystkim kiepsko przedstawia się sytuacja na rynku pracy dla absolwentów w Polsce.

Szkolnictwo nie jest dobrane do bieżących potrzeb rynku, kładzie nazbyt wielki nacisk na wiedzę teoretyczną, a nie wygodną. Warunki pracy w Polsce w porównaniu z zagranicznymi wypadają niekorzystnie. Dotyczy to głównie naukowców, lekarzy i inżynierów, jacy nie mają w kraju do dyspozycji właściwych, machin, urządzeń i laboratoriów.

Dodaj komentarz