Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie są najpopularniejsze odmiany hostingów pod strony internetowe

Jeżeli ktoś będzie chciał, żeby jego strona była widoczna w internecie, to musi gdzieś umieścić jej dane. Do tego celu służą specjalne serwery komputerowe, które w oparciu o podawane adresy otrzymują zapytania użytkowników przeglądarek i zwracają wygenerowane treści. Zależnie od przyjętego modelu na takim serwerze działać może jedynie jedna strona, a może być ich wiele. Miejsca takie potocznie są nazywane hostingiem, i jest ich obecnie kilka rodzajów. Jeśli ktoś ma ochoty nic płacić, to nawet znajdzie całkowicie darmowe, lecz przy nich nie należy się spodziewać nie wiadomo jakiej jakości. Wśród właścicieli małych internetowych stron największym zaufaniem cieszą się współdzielone hostingi. Na jednej fizycznej maszynie może się znajdować od kilku do kilkudziesięciu kont, i wszystkie one działają razem.

Plusem takiego rozwiązania są stosunkowo niskie ceny, wynoszące niekiedy parę złotych za miesiąc, lecz przy większym obciążeniu ruchem mogą być problemy z wydajnością. W takich przypadkach znacznie lepszy będzie trochę droższy hosting VPS serwer, jaki posiada gwarantowane zasoby w postaci procesora i pamięci. Tak więc nawet jeżeli na jednym z kont coś się będzie działo, to w żaden sposób nie wpłynie to na stabilność działania reszty serwisów. Przy dużych stronach można się też zdecydować na serwer dedykowany, który jest całkiem niezależną maszyną. Bardzo chętnie wybierane jest też takie rozwiązanie jak hosting WordPress Woocommerce, czyli dedykowany pod konkretne przeznaczenie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz